Menüü

Kokkuvõte

Tartu Ülikooli võistkond koosseisus Helen Ginter, Marja-Liisa Laatsit, Chirag Mody ja Maria Teder saavutasid Haagis 2009. aasta Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlusel kolmanda koha. Tegemist on Eesti kõrgeima üldarvestuses saavutatud kohaga nimetatud võistlustel – seni oli Eesti parimaks tulemuseks 2005. aastal saavutatud neljas koht. Võistlusel osales seekord 25 võistkonda 24 riigist.

Võistluse suulised eelvoorud toimusid 16.–17. aprillini Hollandis Haagi Rahupalees. Tartu Ülikooli võistkond osales kokku neljas eelvoorus, kusjuures hagejad kohtusid Rootsi (Uppsala ülikool) ja Ukrainaga (Ukraina rahvusülikool) ning kostjad Šotimaa (Edinburgi ülikool) ja Rumeeniaga (Bukaresti ülikool).

Finaalis, mis toimus 18. aprillil, olid seekord vastamisi Austria hagejana (Viini ülikool) ning Serbia kostjana (Novi Sadi ülikool). Finaali ning Teldersi karika võitis küll Serbia, kuid kogu võistluse edukaimaks võistkonnaks tuleb siiski pidada Austriat, kes saavutas kõrgeima punktisumma nii üldarvestuses (hageja ning kostja poole punktid kokkuliidetult) kui ka hageja ja kostja eraldi arvestuses. Teise koha üldarvestuses saavutas Hollandi Leideni ülikool.

Selle aasta kaasus hõlmas rahvusvahelise mere-, keskkonna- ja lepinguõiguse probleeme.

Tartu Ülikool on juba alates 1994. aastast Teldersi harjutuskohtu võistlusel Eestit esindanud. Selle aasta võistkonda valmistasid võistluseks ette ning juhendasid Katre Luhamaa ja Marika Kütt. Suulisteks voorudeks treenimisel osutasid abi veel mitu õppejõudu ning varem Teldersi võistlusel osalenud isikud.

Võistkonna osalemist toetasid Tartu Ülikooli õigusteaduskond ning advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius.